ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8012230
*
nr 801 2230
Spegel
omkring 1800, höjd: 38
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 18:54:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 20:53:44
1
300 kr
14/1 11:22:52
2
350 kr
14/1 15:06:33
3
700 kr
14/1 17:39:18
4
500 kr
14/1 18:49:41
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 801 2230
Spegel
omkring 1800, höjd: 38
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 20:53:44 | 1 | 300 kr |
14/1 11:22:52 | 2 | 350 kr |
14/1 15:06:33 | 3 | 700 kr |
14/1 17:39:18 | 4 | 500 kr |
14/1 18:49:41 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27